Vlhkost v autě

Podzimní a zimní měsíce jsou přímo odborníky na změnu počasí, vlhkost a různé plískanice. Sněžení, mrznutí a opětovné tání. To samozřejmě k tomuto období přirozeně patří, ale dokáže to spíš naštvat, když se to podepíše v podobě vlhkosti, která se bude držet v našem automobilu. Pronikající vlhkost do našeho interiéru nevěstí skutečně nic dobrého. A pokud jsou okna v autě trvale orosená, tak to bude znamenat pěkný problém, ale kde jej najít a jak jej odstranit, to bude nejspíš předmětem delšího bádání. Správně fungující auto by samozřejmě nemělo mít žádné problémy se zamlžováním oken.

žárovka

Vlhko nevadí zase až tolik

Tak především bychom neměli být k tomuto problému až tak lhostejní. Právě naopak, takové prostředí může být velmi nebezpečné pro palubní elektroniku. Tím může zapříčit mnoho velkých problémů a to dokonce i špatně fungující činnost vozu. A to nemluvě o úplně černém scénáři, že může dojít ke zkratu v důsledku přepálení elektrosoučástek. Oprava se pak vyšplhá do poměrně vysokých čísel.

led žárovka

Jak najít zdroj vlhkosti?
Důvodů může být skutečně mnoho a některé si můžeme odstranit hravě sami.

  1. Největší riziko jsou neočištěné boty, které přinesou do koberců nánosy sněhu.
  2. Netěsné kryty světlometů jsou dalším problémem, kdy mohou být prasklé, netěsnící kryty, anebo poškozené těsnění objímek žárovek. Pak stačí klasické žárovky vyndat a nechat vodu odpařit. Případně zakoupit nové a vyměnit, seženeme je prakticky u každé čerpací stanice. Samozřejmě řeč je o běžných žárovkách do předních světlometů, žádné led autožárovky zde prostor nemají, ty jsou zakázané pro náš provoz.
  3. Špatné těsnění nebo i netěsnící střešní okno.
  4. Nesprávně fungující ventilace.
  5. Důvodů může být ještě mnoho, možná je na místě se obrátit na odborníky, kteří si hravě s problémem poradí.