Co se stane, když se posadíte na sedací pytel

Zaujmete polohu, jakou chcete – velkou výhodou posezení na sedacích pytlích a vacích je flexibilita posedu. Možnost vytvarovat si hmotu pod sebou, jak potřebujete, aby se vám pohodlně sedělo nebo leželo, není tak snadné u žádného jiného řešení. Když se o to pokusíte s molitanovými sedáky, budete je muset nějak zkroutit, pokud se vám to vůbec podaří. Ne všechny sedací soupravy a křesla to umožňují a na mnohých z nich si ani pořádně neodpočinete, protože jsou konstruovány ve stylu retro anebo obecně tak, že mají téměř rovná opěradla i sedáky. Anatomicky tvarovaná křesla se vyrábí, ale jsou to obvykle křesla vytvarovaná tak, aby se na nich sedělo, tedy např. s dřevěnými opěradly a madly, ale už tu nemáte možnost natočit se trochu na bok, zvednout výš nohy, více se do křesla položit a lehnout atp.

fialový sedací vak

Bude vám teplo – výplně sedacích vaků https://www.beanbag.cz/ se vyrábí převážně z polystyrenových kuliček (expandovaného polystyrenu EPS). Polystyren, jak známo, je perfektní tepelný izolant, takže vás bude hřát vaše vlastní tělesné teplo. Bude to něco podobného, jako přikrývka v posteli, ale zespodu. Polystyrenové výplně z kuliček EPS bývají certifikované a zdravotně nezávadné, to ovšem neplatí pro polystyrenovou drť, které byste se měli naopak vyhnout. Polystyrenové drtě jsou obvykle recyklátem stavebního polystyrenu, který může navíc obsahovat jedovatý zpomalovač hoření.

modrý sedací pytel

Rozlijete kávu – když se pohodlně posadíte na sedací vak, a vezmete do dlaně šálek s čajem nebo kávou (a klidně třeba i nějakou zdravější alternativní, např. ájurvédskou), může se vám stát, že se vám šálek převrhne do klína nebo vedle vás. V tomto případě utrpí vaše oblečení, ale vaku se nestane nic, pokud bude mít nylonový potah s vnitřní pogumovanou vrstvou. Tehdy stačí jen hadříkem odsát tekutinu a skvrnu vyčistit vodou s pracím gelem smíchaným s prací sodou. Dovnitř, do výplně však tekutina neprosákne.