Ohřátí o několik stupňů, a to bez výdajů

Solární plachta černá je velmi oblíbeným vybavením venkovních bazénů. Jedná se o zajímavý doplněk, který efektivně čerpá energii ze slunce a předává ji samotné vodě, kterou tímto způsobem ohřeje. Pokud je plachta správně umístěná, je možné zaznamenat zvýšení teploty až o několik stupňů, což je opravdu zajímavý výsledek. Pokud si totiž uvědomíte, kolik stojí elektrická energie a kolik by stálo vodu vyhřát na optimální teplotu, bude vám hned jasné, že právě solární plachta je jasnou volbou.

solární

Efektivita se však pozná především podle toho, kde je tento doplněk umístěn, a především na velikosti samotného bazénu. Pokud je váš bazén opravdu rozlehlý, nemůžete očekávat, že byste jej dokázali ohřát, byť třeba o dva stupně Celsia. Na druhou stranu, stačí několik slunečných dní, a rázem ucítíte, že voda je o něco teplejší. Zde je to pak otázka času, avšak u malých bazénů můžete zaznamenat nárůst teploty opravdu rychle, což je zajímavý výsledek.

Nepodceňujte energii ze slunce

Je zdarma a v létě ji je opravdu nadbytek. Proč tedy energii ze slunce nevyužít, když se to tak nabízí? Můžete k tomu přitom využít mnoho dalších zajímavých doplňků, a to nejenom solární plachtu. Velmi zajímavým vybavením dnešních zahrad bývá také solární sprcha, která je skvělá především před a po použití samotného bazénu. Můžete se pohodlně osprchovat, a to příjemně teplou vodou. Ta přitom nebude vyhřívána z vašich peněz, ale bude vyhřívána přírodou, což je samo o sobě naprosto báječné.

splývat

Zvolte takovou velikost, který bude stačit

Je nutné vědět, že při výběru plachty musíte dbát na správné rozměry. Také nezapomínejte na to, že aby tento doplněk fungoval správně, musí se dotýkat hladiny. Právě tehdy bude solární energie procházet do vody, jak to jenom půjde, a vy se tak budete moci těšit na příjemně teplou vodu, kterou při chladnějších dnech určitě ve svém bazénu oceníte.