Ušetřit na platbách není jen utopie

Na trhu již není jen jeden dodavatel energií a tak máte možnost výběru. Jde přeci jen o vaše peníze a proč je zbytečně vyhazovat oknem v podobě vysokých částek za faktury ?
větrná energie
Bohužel velká část lidí si nechce přidělávat zbytečné starostí převodem energií od jednoho dodavatele ke druhému a chce se vyhnout papírování, které je s tím spojené. Ale ruku na srdce, nestojí ušetřená částka za trochu vašeho času? Společnosti dodávající energii, vám z velké části nabídnou možnost, že za vás veškeré náležitosti vyřeší. Tímto tahem si samozřejmě chtějí přitáhnout nové zákazníky, a to hlavně k jejich plné spokojenosti.
Jako odběratel, ať už jste osoba fyzická nebo právnická, máte možnost volby dodavatele. Pokud si nejste ještě zcela jisti, který z nich pro vás bude výhodnější, využijte nabídky webových stránek jednotlivých společností, kde si jednoduše spočítáte cenu energie, navštívit můžete i stránky Energetického regulačního úřadu.
Jak na převod
S moderními technologiemi a s také možnostmi on-line přístupu a vyřizování věcí z domova bez osobní návštěvy, tak ušetříte i čas. V první řadě si ujasněte, jaká je vaše průměrná spotřeba a jaká konkrétní nabídka by vám vyhovovala. Částka se skládá ze dvou položek, neregulovanou, v rukou dodavatele (ta má vyšší poměr) a regulovanou, tu udává stát. Potřebné údaje, které budete potřebovat a bez kterých se neobejdete, najdete v poslední faktuře od stávajícího dodavatele.
prst na žárovce
Jakmile budete mít toto za sebou, u společnosti, která vám dosud energii dodávala, musíte podat výpověď, poté uzavřít novou smlouvu s novým, vámi vybraným, dodavatelem. Můžete se obrátit i na služby tzv. zprostředkovatelů, tyto jsou poskytovány zcela zdarma. Proč? Odpověď je jednoduchá, s dodavateli elektřiny mají uzavřené dohody a odměny za zprostředkování tak dostávají od nich.

Posted in: Nezařazené