Olej z brutnáku lékařského


Brutnákový olej bio se lisuje za studena a díku tomu jsou zachovány všechny prospěšné látky a živiny z brutnáku lékařského. Olej z brutnáku má příznivý vliv pro naši zdravou pokožku i celý organismus.  Brutnákový olej obsahuje veliké množství nenasycených mastných kyselin, jež jsou pro naše tělo životně důležitými látkami, neboť:
ü  podporují správnou funkci mozku
ü  přispívají ke zdravému růstu kostí
ü  zlepšují kvalitu vlasů i samotné pokožky
ü  mají výborné protizánětlivé účinky
květina brutnák

Použití brutnákového oleje

Olej z brutnáku lékařského je vhodný pro ošetření problematické a mastné pleti. Postiženou pleť nejen dezinfikuje, ale také aktivně regeneruje. Brutnákový olej přispívá zdraví organismu i pokožky celého našeho těla. Dodává potřebné živiny organismu, podporuje zdravý růst buněk a zároveň tělo ochraňuje před vznikem zánětů.
barevné oleje
Olej z brutnáku lékařského je prospěšný při léčbě:
ü  lupénky a kožních ekzémů
ü  rozlehlých kožních zánětů
ü  revmatoidní artritidy
ü  mírní otoky
ü  zlepšuje pohyblivost celého kloubního aparátu
ü  stabilizuje krevní tlak
ü  napomáhá správné funkci srdce
ü  působí pozitivně v období menopauzy
ü  odstraňuje negativní vlivy premenstruačního syndromu
ü  léčí drobná poranění, anebo popáleniny
ü  má silné regenerační účinky
ü  podporuje hojení pokožky
olej z tužebníku

Brutnákový olej je bohatý na mastné kyseliny, zejména kyselinu gama-linoleovou. Díky obsahu této kyseliny má olej z brutnáku příznivý vliv na přesušenou, anebo citlivou pokožku. Dodává naší pokožce dostatečnou výživu a navrací jí její přirozenou vláčnost. Zároveň olej odstraňuje nepříjemné pnutí, svědění, nebo zarudnutí pokožky. Intenzivně ji zklidňuje a regeneruje.
Brutnák lékařský se pěstuje v zahradách a vyskytuje se i ve volné přírodě. Jedná se o bylinku vhodnou k posílení a ošetření nervového systému. Navíc pročišťuje krev a snižuje dráždivost.

Posted in: Nezařazené