Originální kabát

Každé šití a tvoření začíná skvělým nápadem. Při šití následuje sehnání či vyrobení střihu, a v neposlední řadě je zapotřebí sehnat správnou látku a další komponenty, které budou zapotřebí pro finální výsledek. Vždy je zapotřebí pečlivě rozlišovat, jaké látky pořídit – pro šití tepláků, mikin a podobného oblečení je zapotřebí pružných materiálů, ale pokud se rozhodneme pro něco složitějšího, například pro kabát, je vhodná nejen kabátovina, ale často se využívá flauš.

flaušový kabát

Tato látka je tkaninou z mykané vlny, která má vlasový povrch a ten je měkčen počesáním za mokra. Při výrobě se protkají dvě osnovy nad sebou, a následně se dosahuje vlasového povrchu tak, že se povrchová vlákna zafixují jedním směrem. A na co se dá flauš použít kromě kabátu? Často se využívá také na pánské pláště, kabáty, dámská saka či bundy a ve speciální úpravě se jím potahují kulečníkové stoly.

flauš na kulečník

Je důležité si neplést flauš a fleece, protože pokud byste vytvořili kabát z fleecu, patrně byste s látkou nebyli spokojeni – a to proto, že by promokla, a také by nebyla tak teplá. Fleece se naopak skvěle hodí na mikiny, tepláky, ale je velmi příjemný také jako podšívka čepice nebo nákrčníku. Jedná se totiž o příjemně hřejivý materiál – ovšem je dobré si hlídat při nákupu jeho gramáž, protože pokud nakupujete látku například na zmíněnou mikinu, zvlášť do podzimního či zimního počasí, je vhodné vybrat vyšší gramáž látky.

Pokud se rozhodnete pro kabát či sako z flauše, rozhodně byste měli myslet také na podšívku, která dodá celému kousku oděvu šmrnc. Často se používají lesklé materiály v obdobné barvě svrchní látky, aby vše krásně ladilo. Následně si můžete v našem obchodě vybrat také stylové knoflíky nebo zip, čímž se ozvláštní celý šitý kousek a budete vypadat naprosto perfektně. Originalita je velmi důležitá, a tak neváhejte vybrat i originální štítky nebo nášivky.