Jaká psí rasa je dobrá

Máte v plánu si koupit psa? Potom byste určitě měli vědět, jaké psí plemeno se k vám nejvíce hodí a jaké plemeno je nejlepší. Pokud nemáte v jednotlivých psích plemenech jasno, nevadí. My vám podáme charakteristiku těch nejrozšířenějších a nejznámějších plemen, které si zaručeně oblíbíte!

velký pes

Prvním plemenem, které určitě stojí za zmínku, je akita inu. Akita inu štěně Kenichiai je opravdu roztomilé a ručíme vám za to, že to bude láska na první pohled. Akita inu jsou zrzaví a bílí psi, kteří spíše připomínají malého chlupatého medvídka. Jsou velmi hodní a milý. Velmi rádi se s vámi posadí na sedačku a budou se dívat půl odpoledne na filmy. Nicméně pokud si přejete kamaráda, který se s vámi velmi rád proběhne u kola, nevadí. Akita inu se velmi rád přizpůsobí vašemu životnímu stylu, a jak si ho vychováte, tak jej budete mít. Zkrátka, psí rasa k nezaplacení!

ležící pes

Další velmi populární psí rasou na našem území, jsou labradoři. Labrador je též pes do rodiny. Jsou velmi milý a akční. Jsou taktéž velmi chytří a dají se opravdu snadno vycvičit. Pokud mu věnujete trochu času, můžete jej naučit cokoliv, budete chtít – skákat přes překážky, hledat osoby, nebo hrát různý hry. Nicméně tato rasa se opravdu nehodí do bytu. Velmi pelichají a jsou rádi na čerstvém vzduchu.

Poslední rasou, která určitě stojí za zmínku, je kolie. Kolie mají mnoho příbuzných ras, nicméně všechny spojuje jediné – delší chlupy a velmi veselá povaha. Kolie se opravdu stane vašim kamarádem i do špatných dní. Umí velmi dobře rozradostnit den.

Pokud tedy nevíte, jakou psí rasu si vybrat, můžeme doporučit tyto tři předešlé. Nicméně i pokud se rozhodnete například pro vlčáka, určitě neučiníte špatnou volbu. Dobrých plemen je celá řada a to jaký bude pes, přeci jen záleží především na pánovy a jeho výchově. Špatná výchova nikdy nevychová dobrého psa ať už je jakékoliv rasy.