Aerobik – překonaný trend, nebo pohybová aktivita s potenciálem?

Lákadla aerobiku

Dá se říci, že právě lekce aerobiku byly určitým průkopníkem v oblasti rozmachu cvičení pro dospělé, které probíhá za doprovodu živé, burácející hudby. Ačkoli za posledních patnáct let se podobná nabídka rozšířila na další možné nabízené aktivity, jako jsou například fitbox, zumba nebo jiné, aerobik přesto zcela nezmizel z rozvrhů fitness center ani z mysli nadšenců do aktivit, které si bez hudby dokážete jen stěží představit.
skupinové cvičení
K hlavním lákadlům aerobiku je možné počítat následující charakteristiky tohoto, dnes již klasického, cvičebního programu:
ü Doprovodná hudba s výraznými beaty, která sestává zejména ze známých popových, rockových, latinskoamerických či diskotékových hitů. V podobném hudebním aranžmá je jednoduché zapomenout na to, co Vás během dne tížilo i na další povinnosti, které budete muset ještě téhož dne zařídit. Dokážete se díky nic zcela oprostit od nepříjemných vlivů vnějšího světa. Navíc Vám beaty pomohou k tomu se lépe naladit na rytmus, který je během cvičení nutné dodržovat, pokud má být vaše snaha účinná.
cvičení na ulici
ü Téměř výhradně ženská společnost, v níž si můžete oddychnout od očekávání a hodnocení ze strany mužů, které občas leze na nervy i sebechápavějším a bezkonfliktním ženám. Ačkoli většina mužů by se ráda pokochala pohledem na skupinu potících se žen v těsných trikotech, pouze málokterý z nich je ochoten se do podobného snažení osobně zapojit. Díky přítomnosti samých žen se tak budete moci na hodině uvolnit a přestat se stresovat pochybnostmi, které Vás v souvislosti s Vaší postavou či vzhledem mohou trápit.
ü Fyzická zátěž, díky níž je možné velmi efektivně tvarovat postavu, zlepšovat funkci Vašeho srdce a celkově pěstovat fyzickou kondici. Pokud Vám nevyhovuje namáhání se v posilovně, ale upřednostňujete možnost schovat se v davu a „dát si do těla“ v prostředí, které doslova svádí k tanečním či jinak kreativním pohybovým kreacím, bude aerobik pro Vás skutečně skvělým zážitkem.