Bez elektriky?


Nemíním jen to, že zhasnete světlo. Musíte vypnout hlavní vypínač. A nesmíte použít žádnou baterku, nic. Hrajte si, jako že není žádný elektrický zdroj. To je co?

Myslíte si, že by to šlo, ale zkuste to týden a uvidíte. Obsah mrazáku můžete vyhodit, asi vám nepůjde teplá voda a postupně se navalí další a další problémy. Takže vidíte, že by to sice šlo, ale byla by hromada problémů.

Hledají se proto různá náhradní řešení a nejčastěji přichází ke slovu vítr, voda a slunce. A slunce to zatím vyhrává, protože sluneční kolektory mohou být kdekoli, třeba na střeše vašeho domu. Zkuste si tam dát takovou větrnou turbínu. Musela by být moc malá, a proto by vám moc energie asi nevyrobila. Vodu můžeme vynechat úplně, takže sluneční elektrárna je to nejlepší řešení.

sluneční panely

U nás je velká hromada firem, které vám to vše zařídí a udělají. Při hledání zcela jistě narazíte na firmu Sunus. Dále již hledat nemusíte. Respektive, pokud jste dočetli až sem, nemusíte již hledat vůbec. Níže máte odkaz, na který stačí kliknout a ocitnete se na stránce, kterou si přečtěte a pak uvidíte co dál.

A pozor Sunus umí i ostrovní systémy. Což neumí všichni. Aha, že nevíte oč jde.

Nuže, rád vysvětlím. Představte si, že máte chaloupku někde tam, kde nejde zavést elektřinu klasicky. Nebo jde, ale stálo by to více než samotná chata či chalupa. Proto existuje systém, který nemusí být připojen na síť. Jediné spojení bude s vaším domem a třeba například kůlnou. A právě tomu se říká ostrovní systém, protože vlastně tvoříte malý energetický ostrov v moři plném drátů s elektřinou, které vedou po celé zemi. Hezké což?

sluneční panely

Nebudeme zde rozebírat technické věci. Pokud vás to celé zajímá blíže a chcete dokonce něco podobného realizovat, tak neváhejte a klikejte. Tedy, myslím na odkaz výše. Tam se technické věci dočtete, a pokud vás bude zajímat ještě něco dalšího, což zcela jistě bude, není problém si tam najít kontakt a otázat se telefonicky. Jistě vám rádi poradí.