Co je Freshbot a k čemu je dobrý?

Máte na správu marketingových kampaní sje http://www.bozpinfo.cz/prace-s-nastroji-naradim dnanou agenturu? Skvěle. V tom případě si tím nemusíte vůbec lámat hlavu, protože oni jistě o tomto báječném nástroji ví a umí ho využít. K úspěchu samozřejmě potřebujete mnoho klíčových faktorů a ideálně také spolehlivou marketingovou agenturu, která se o vše zaručeně postará a získá pro vás nové návštěvníky.
technologie kybernetika

O jakém nástroji je řeč?

Freshbot je program od společnosti Google. Jeho základní prací je indexovat internetové stránky. To znamená, že prochází nové i stávající webové stránky a podle jejich aktivity a aktuálnosti se rozhoduje o tom, zda je zařadí do databáze internetových vyhledávačů či nikoli. Při správném využití je tak možné i velmi nové stránky dostat do popředí vyhledávání.

Aktualizace na prvním místě

Právě slovo aktuální je velmi důležité. Největším úkolem Freshbota je sledovat právě obsah a texty, které jsou často aktualizovány a díky tomu jsou neustále “fresh“, tedy čerstvé. Právě z tohoto důvodu je velmi důležité stránky neustále obnovovat, doplňovat je o nový obsah a dát si na něm záležet.

Automatizovaný program, který pracuje každý den

Google obecně využívá dvou robotů, kterými jsou spidery a crawlery. Mezi ně lze zařadit i Freshbota. Kromě něj ale existuje také Deepbot. Rozdíl spočívá v tom, že Deepbot prochází jeden web pouze jednou za čas, zatímco náš nový robotický přítel je prochází kontinuálně a je schopný procházet stejný web klidně každý den, pokud je to zapotřebí.
mechanické oko

Everflux efekt

Při práci s tímto nástrojem musíte myslet na to, že se v něm výsledky rychle objevují. Jenže také rychle mizí. Tuto situaci uvádí tzv. Everflux efekt. Ten označuje často se měnící seznam výsledků ve vyhledávání (SERP).

Zpravidla se index stránek mění jednou za měsíc, ovšem díky “čerstvému“ robotovi se může měnit dokonce každý den. Z těchto důvodů je nezbytné neustále obnovovat informace, obrázky a publikovat nový obsah. Jinak se s tímto programem nespřátelíte. Pusťte se do toho a využijte ho naplno.