Dieta při které jíte spoustu proteinů a bílkovin neboli keto

Proč je založená keto dieta na bílkovinách a proteinech? Důvod je jasný, naše tělo je tvořeno ze svalů a svaly potřebují ke svému správnému fungování bílkoviny. Tato dieta se proto označuje jako keto dieta, ale také jako bílkovinná, nízko sacharidová či ji můžete najít i pod dalšími podobnými názvy.

Keto dieta https://www.bmikalkulacka.cz/keto-dieta nám pomůže shodit tolik kilogramů, kolik si budeme přát. Jistě máte vytýčený nějaký cíl, tak se ho držte! Důležité je nepolevit a dodržovat pravidla, pak se opravdu můžete těšit na úspěch a to i v případě, že nebudete nějakým jiným zvláštním způsobem měnit svůj život.

ženy v tilku

Pokud ještě nevíte, kolik byste měli hubnout, nebo jak na tom vlastně s vlastní váhou jste, pak můžete využít indexu BMI, který nám řekne na základně doplněných údajů jako je pohlaví, tělesná váha, výška a datum narození, jestli máme nadváhu, obezitu, či jsme třeba v normálu.

Jak pracuje a funguje?

Tato dieta dodržuje jednoduché principy. Řídí se jednotným systémem, kdy omezíte cukry a sacharidy, tělo pak začne hledat zdroje energie jinde a zaměří se na vlastní tukové zásoby, které začne pomalu ale jistě odbourávat. Důležitý je také vysoký příjem bílkovin, abychom neztráceli zbytečně svalovou hmotu, která je těžší a vůbec by nám pak váha neukazovala správná čísla. Svaly si tedy chceme nechat zachovány, ale chceme se přeci zbavit tuků, proto je prvořadé, abychom přijímali vysoký podíl bílkovin, čím více, tím samozřejmě lépe.

salát

Nejedná se však o žádný drastický postup, u kterého byste každý den jenom hladověli a nic nejedli. To rozhodně není pravda, jídla jsou různorodá a především zdravá, dají se zakoupit například v sáčcích, které si snadno připravíte. Obsahují vysoký podíl všech pro tělo důležitých látek. Lidé si mohou vybírat z mnohých druhů jídel, jako jsou palačinky, různé koktejly, pečivo, ale i polévky či hlavní jídla. Většinou jsou jednoduchá na přípravu. Jídla se dají objednat na několik týdnů předem, člověk si jenom musí zvyknout na trochu jinou stravu, za to zdravou a bohatou na prospěšné látky.