Ikona jménem Jágr

Je ho zase všude plno. Sice jsme si zvykli na pravidelné zprávy z jeho soukromého u profesního života, ale teď se s nimi zase doslova roztrhl pytel. A fanoušci hokeje pevně doufají. V co? Že se jejich hvězda konečně po letech strávených v zámoří v NHL vrátí domů a bude hrát „na stará kolena“ za jejich klub. Nebo vlastně za svůj vlastní klub. Jaromír Jágr je totiž majitelem hokejového klubu Kladno.
slavná 68

Jágr asi spojení na stará kolena ani nezná. Stále se cítí mlád a plný sil a myslí jen na práci, která je mu koníčkem. Něco jako zakládání rodiny je zatím v nedohlednu. Za rodinu považuje právě své fanoušky, kterým pravidelně přispívá nové fotky, informace a komentáře na sociální sítě. A oni ho za to milují. Nejen za to, samozřejmě. Hlavně za jeho skvělou hru a to, jak se v hokeji dokázal prosadit a stát se nesmrtelným. Ale i na takového jednou dojde, proti přírodě se nic nezmůže a opotřebené tělo více podléhá zraněním. A tak je třeba říci NHL sbohem a vyrazit do toho českého rybníka, pro který je toto tělo, i když opotřebované, stále přínosem.
souboj v hokeji

I kdyby Jaromír Jágr už moc nehrál, minimálně zvedne obrovskou měrou návštěvnost zápasů v 1. lize a fanoušci jeho klubu budou doufat v postup zpátky v Extraligu. Vše je možné, vše je otevřené. Sama jeho přítomnost v šatně a jeho rady jako zkušeného hráče mohou být obrovskou vzpruhou pro ostatní. Každý se bude snažit hrát co nejlépe a dát ze sebe všechno, když na lavičce sedí číslo 68 a sleduje je.

Hokej byl v Čechách vždycky oblíbený sport a teď bude chvíli ještě oblíbenější a vstupenky na utkání rychleji vyprodané. Minimálně tento rok. Co bude ten příští, to se uvidí. Jágr letos oslaví 46. narozeniny, to už opravdu není málo, ale pro něj to ještě není moc. Třeba se ještě někam ven za hranice vydá. Nebo zůstane doma a bude se starat o svůj klub a zakládat konečně tu vlastní rodinu. Uvidíme.