Internet nejenom pomáhá

Když se nad tím zamyslíme, musíme nevyhnutelně dospět k tomu, že je pro nás internet skvělým pomocníkem v nejedné oblasti našeho života. Jenže stejně tak můžeme dospět i ke zjištění, že se tento může stát i naším největším nepřítelem a učiněnou noční můrou, pokud si na něm nedáváme dostatečný pozor, pokud nejsme dostatečně obezřetní.

Ano, skutečnost je taková, že je internet pro nás lidi stejně jako třeba oheň dobrý sluha, ale špatný pán. Který může nabídnout mnoho toho dobrého, ale také nám může pořádně zatopit a v krajním případě i zničit život.

Zřejmě už i vy sami víte, že na internetu nejsou vždy jenom dobří lidé. A co to obnáší v praxi?

muž u počítače

Třeba to, že tu můžeme dobře, snadno a výhodně nakoupit to, co nám tu internetoví obchodníci nabízejí, ale také nám tu mohou zaplacené peníze zmizet v nenávratnu, pokud narazíme na nějakého šejdíře. Můžeme tu velice snadno získat relevantní informace, ale také námi může kdokoliv manipulovat nebo nám třeba i vysloveně lhát do očí, což nám může logicky uškodit. Můžeme tu najít spřízněné duše, ale také se obklopit někým, komu rozhodně nejde o naše dobro a kdo nám dokáže později hodně znepříjemnit život.

A tak nám může někdo přes internet pomáhat a někdo jiný namísto toho ubližovat. Našlo by se mnoho příkladů toho, jak někdo dobře pochodil nebo jak tomuto někdo neblaze zasáhl do života. Jsou tu spokojení klienti stejně jako ti, kdo se stali oběťmi podvodů, vydírání, kyberšikany…

práce s notebookem

A tuto situaci, jakkoliv je tristní, bychom nikdy neměli spouštět ze zřetele. Měli bychom vždy rozumně uvažovat nad vším, co hodláme na internetu využívat. Protože by se mohla lehce stát chyba, na kterou bychom doplatili. A od toho tu přece internet není. To je jenom zlem, které by na něm nemělo mít místo. Ale mívá ho. Protože je internet hodně rozsáhlou sítí, na které se skryje kdekdo. I ten, o koho nestojíme.