Jak zařídit obývací pokoj  – na co nezapomenout a co je nejdůležitější

Obývací pokoj je důležitou součástí každého interiéru. Zařídit jej stylově a přece prakticky může být ale občas docela věda. Víte, jak se s tím popasovat?

Jak zařídit obývací pokoj – na co nezapomenout a co je nejdůležitější

Obývací pokoj je nezbytnou součástí každého domova. V obývacím pokoji se děje řada důležitých událostí, do této místnosti si zveme hosty nebo zde odpočíváme s celou rodinou. Zvláště v malých bytech, ale může být problém s jeho zařizováním. Jak si vybavit obývací pokoj stylově, moderně a zároveň účelně a prakticky? Možná to nebude taková věda, jak se na první pohled zdá. A co v obývacím pokoji rozhodně nesmí chybět?

pexels-photo-4112601

Bez té by to nešlo

Asi hádáte správně, co je nejdůležitějším bodem každého obývacího pokoje. Je to samozřejmě sedací souprava, která by měla být tak velká, aby se na ni v pohodě vešla celá vaše rodina. Sedačka https://www.sbazar.cz/hledej/ROHOV%25C3%2581%2520SEDA%25C4%258CKA/36-sedacky-sedaci-soupravy by však neměla prostor zbytečně pohlcovat a přeplňovat, kolem sedací soupravy je zapotřebí chodit, a pokud bude zavazet, nebude vám to v průběhu let vůbec pohodlné. Pokud volíte například koženou sedačku, pozor na zdroj tepla, tedy topení. Také je nutné vzít v potaz, že budete chtít i konferenční stolek na všechny nezbytnosti a také na to, že sedací souprava by měla být otočená směrem ke dveřím. Pokud byste seděli zády ke dveřím, velmi špatně by se vám odpočívalo.

Zařídit obývák tak, aby se do něj všechno vešlo, může být největší oříšek. Zvláště v malých panelákových bytech, to bývá docela boj. Pokud vám bude obývací pokoj sloužit zároveň i jako ložnice, určitě volte kvalitní rozkládací sedací soupravu a nebojte se nábytku přímo na míru. Protože v tom případě se počítá skutečně každý volný centimetr k dobru.

pexels-photo-1595589

Detaily, které vám vykouzlí úsměv na tváři

Co dělá domov domovem? Malé, ale kouzelné detaily a dekorace. Obývací pokoj je pro ně jako dělaný. Už víme, že bez skříní, komod a dalšího nábytku se neobejdeme, stejně jako bez sedací soupravy, ale i úplné drobnosti vytvářejí domov krásnějším. Nezapomeňte proto na fotografie, dekorační předměty, svíčky nebo květiny. Pokud si na nic z toho nepotrpíte, pár kousků si dejte právě do obýváku a uvidíte, že hned bude váš domov útulnějším a krásnějším. Pohrajte si s barvami a nebojte se mixovat ani materiály. Inspirace a konkrétní návrh obývacího pokoje vám může pomoci s rozhodováním.

Zařizování berte jako dlouhodobou záležitost, co si nového pořídíte, budete chtít, aby tam také dlouho vydrželo, protože nikoho nebaví obměňovat interiér pořád dokola. Vsaďte na neutrální a vám příjemné barvy a také kvalitní a pevné materiály.