Když s vámi domácí mazlíček nemůže na dovolenou


Rodina a známí
 
Samozřejmě, že je nejlepší a nejméně stresující neměnit jeho prostředí nebo naopak zvolit na hlídání někoho s kým se zvířátko zná a je u něj jako doma. Pokud ale ve svém okolí nemáte nikoho, kdo by se postaral o větší a náročnější zvíře – psa či kočku – není třeba zoufat. I v takovém případě se najde řešení. Existují totiž služby, které můžete využít. A jaké to jsou?
zvířecí přátelství
 
Hotely pro zvířata
 
Po celé České republice jde vyhledat hned několik psích či kočičích hotelů. Většina z nich se snaží zvířeti poskytnout pocit domácího prostředí pod stálým dohledem. U těchto hotelů je dobré se zaměřit na to, co jsou vám a především vašemu psovi nebo kočce schopni nabídnout. Podívejte se, kde bude spát, v jakých podmínkách a zda dokážou vyhovět všem potřebám – pokud má váš mazlíček zvláštní stravu nebo potřebuje podat léky. 
 
Když si nejste jistí přístupem ze strany hotelu či chováním svého psa, v některých případech můžete vyzkoušet i psí školku, ve které máte možnost si ověřit obě strany. Zkuste ho tam tedy dát třeba na jeden den, abyste během dovolené mohli být klidní a nestarali se, co se s vašim miláčkem zrovna děje. 
 
Dobré je si také zjistit jaké možnosti veterinární péče hotel má a co přesně budou požadovat oni po vás – například vlastní krmivo a platný očkovací průkaz.
 německá doga
Hlídač, chůva
 
Jestliže nevěříte výše zmiňované možnosti z toho důvodu, že se zde nachází více zvířat najednou a chcete dát svého mazlíčka raději do individuální péče, můžete si na internetu najít hlídání a dohodnout se na podmínkách, za kterými si stojíte. Osoba, kterou si vyberete může mít možnost hlídání u sebe doma nebo i u vás. V tomto případě si určitě přečtěte názory ostatních lidí. 
 
Nakonec také můžete oslovit chovatele, od kterého zvíře máte – zejména v případě psů bývají lidé z chovatelských stanic nápomocní.
 

Posted in: Nezařazené