Koberec v obýváku poslouží i jako pracovní plocha


Pracujete alespoň částečně z domova nebo se připravujete na nějakou důležitou pracovní schůzku, případně plánujete dovolenou a chtěli byste k tomu využít co největší odkládací plochu? Možná, že se marně rozhlížíte kolem sebe a hledáte volné čtvereční centimetry na vašem psacím stole, anebo vás napadne přemístit se na kuchyňský stůl a na závěr do obýváku na konferenční stolek, jenže nikde není tolik prostoru, jak byste si představovali?

kočka na koberci

Teprve poté vás možná napadne spásná myšlenka vzdát to s vašimi stoly a usadit se na koberec. Najednou si uvědomíte, že je tu k dispozici tolik místa a tak úžasný přehled, že se podlahová krytina stane vaším společníkem na delší čas. Snadno tu rozložíte veškeré papírové podklady a můžete tu také zaujmout mnoho poloh, ve srovnání se sezením na židli, kde jste stále jen v jediném posedu s nohama vůči trupu do pravého úhlu.

vysavač v obýváku

Takto to bude perfektně fungovat třeba půl roku. Jenže koberec je tkanina, je to textilie podobně, jako vaše mikina nebo ponožky, a právě o ponožkách tu bude nyní řeč. Když přijdete domů z města a vyzujete se z bot, pokud vysloveně nechodíte doma v pantoflích, což na koberci nebývá tak často zvykem, budete svůj pot z ponožek otírat do kobercových vláken. Párkrát se tudy projdete sem a tam a nakonec ponožky skončí v pračce, jenže to už váš koberec nasál z ponožek poměrně mnoho potu, ale do pračky jej strčit nemůžete. Pokud se spoléháte jen na klasický vysavač, ten odsaje jen část nečistot, ale mnoho nalepeného potu z chodidel v koberci zůstane. Když to takto budete praktikovat delší čas, začne vám jeho „vůně“ připomínat nemyté bosé nohy.

Vidíte, jak jednoduchá filozofie to je, a jak zásadní je uvědomit si důležitost mokrého čištění koberce čisticím strojem? Ten si poradí nejen s vyšlapanými cestičkami, které na koberci zanechává klasický vysavač, ale i se zápachem.