Levandule a Provence

Levandule a Provence

Kdo by neznal typický pohled na rozlehlá sytě fialová pole s voňavou levandulí. Kam až oko dohlédne, tam kvetou drobné fialové kvítky. Stříbrošedá kráska se stala doslova symbolem francouzského regionu Provence. Neméně zajímavé jsou i památky a kultura této mimořádné oblasti. Je posetá nejen levandulovými a slunečnicovými poli, ale také starými kamennými domy a platanovými alejemi. Venkovský styl na vás dýchne svým jedinečným klidem. Pokud jste ještě tento kout světa nenavštívili, určitě byste to měli v budoucnu napravit. Slibuje totiž opravdu nezapomenutelné zážitky.

levandule

Venkovský styl

Bydlení ve stylu Provence představuje velmi jedinečný styl. V interiéru na zdech nesmí chybět prvek kamene nebo dřeva. Dřevo lze použít také na stropy. Co se týká zařízení nábytku, je potřeba přemýšlet doslova nad každým kouskem. Styl Provence je zdobný, ale rozhodně nesmí působit přeplácaným dojmem. Je potřeba si zvolit jednu hlavní barvu a k té poté ladit další zařízení. Dobře se k tomu hodí pestřejší odstíny fialové, modré nebo žluté. Velmi hezké jsou květinové vzory, těch se určitě nemusíte bát. Romantika pak z těchto míst jen sálá. Nábytek můžete volit nejen dřevěný, ale také kovový. Rozhodně by neměl chybět typický příborník Provence.

provence

Venkovský styl krásně podtrhne. Nemusíte se bát ale ani oprýskaných maleb nebo retro kousků. Ještě více to přidá na autenticitě celého interiéru. Rozhodně nezapomeňte na živé květiny, které můžete umístit jak do interiéru, tak i na zahradu. Ale i barevné a divoké květiny ve váze pomohou dokreslit jedinečnost okamžiku. Na zútulnění nezapomeňte využít různé textilní doplňky, jako jsou závěsy s květinovými vzory, ubrusy, prostírání nebo nadýchané polštářky. A ještě jeden dobrý tip. Neuklízejte nádobí, knihy ani další drobnosti do skříní. Nechte je pěkně po ruce v otevřených policích a knihovnách.