Péče u zuby


Prioritou čištění zubů by mělo být především podpora zdraví a pevnosti zubů. Toho dosáhneme správnou technikou čištění zubů a samozřejmě také vhodně zvolenou zubní pastou, zubním kartáčkem, případně i dalšími produkty napomáhající s péči o zuby. Výběr kartáčku na zuby je velmi důležitý a proto je dobré vědětjak vybrat zubní kartáček správně.

Klasické zubní kartáčky

Rozdílů mezi klasickými a elektrickými zubními kartáčky je mnoho. Výhoda klasických kartáčků je jejich nízká pořizovací cena, nezávislost na elektrické energii, jsou proto vhodné i na dlouhé cesty, menší dopad na životní prostředí, efektivní odstranění zubního plaku v případě, že používáte odpovídající tvrdost štětin.

kartáček na zuby

Elektrické zubní kartáčky

Ideální čas strávený čištěním zubů se odhaduje na 2 minuty. Ze studií však vyplývá, že průměrná doba čištění zubů nedosahuje ani poloviny doporučeného času. Tento problém řeší chytré elektrické kartáčky, které kontrolují dobu a i tlak vynaložení na čištění zubů ve vašem telefonu. Pomůže vám tak se správnou péčí o vaše zuby. Další výhodou elektrických kartáčků je jejich dlouhá životnost, měnit je potřeba pouze hlavice kartáčku.

zubní kartáček (2)

Na co se při výběru kartáčku zaměřit?

Při výběru zubního kartáčku je důležité zaměřit se na hlavici kartáčku, především pak tvrdost štětin. Každé zuby jsou jinak citlivé, proto je zapotřebí zjistit, jaká tvrdost štětin vyhovuje těm vašim. Jemné až velmi jemné štětiny jsou vhodné pro citlivé zuby či odhalené krčky zubů. Obecně jsou měkké štětiny vhodné téměř pro všechny zuby, zvláště pak zuby dětské. Naopak tvrdé štětiny jsou účinnější při odstraňování zubního plaku a pigmentových skvrn, které se mohou objevovat na málo dostupných místech zubů. Kartáčky z tvrdých štětin však používejte s rozvahou, mohou poškozovat zubní sklovinu a napomáhat citlivosti zubů.