Nákupy online se stále rozmáhají?

Dnes se již společnost dělí na dva tábory. Jedni si rádi zajdou do kamenného obchodu, jak jsou na to léta zvyklí, jiní si zase raději co nejvíce věcí objednají online. Oboje má své určité kouzlo, ale moderní doba si žádá moderní chování a tím je právě nakupování online. Navíc mnoho lidí už nemá tolik času, a proto při nákupech usedají ke svým počítačům nebo telefonům a využívají služeb e-shopů.
Online nakupují většinou teenageři a mladí lidé. V posledních letech k nákupům na e-shopech ale začíná tíhnout i starší generace. Okoukávají nové trendy a chtějí je také zkoušet.
káva k nákupu
Výhody nakupování online
· Nakupujete z pohodlí domova a nemusíte nikam chodit. To vám může ušetřit spoustu času spojeného s dojížděním a obcházením jednotlivých obchodů. Navíc, vámi vybrané zboží vám pak dovezou přímo domů, na poštu, nebo nejbližší výdejní místo.
· E-shopy mají většinou mnohem rozsáhlejší nabídku než kamenné obchody a vy tak máte větší výběr.
· Vždycky máte možnost vrátit zboží v rámci 14 denní lhůty bez udání důvodů
· Můžete sledovat stav své objednávky přímo na webu. Většinou chodí ještě informační sms a emaily, v jaké fázi se aktuálně nachází.
· Máte možnost vybrat si, jak budete platit – kartou online, z vašeho účtu, přes účet paypal, na dobírku a další.
· E-shopy často obsluhuje celá síť pracovníků a většina z nich již má podporu online. Můžete se tak velice rychle poradit o daném výrobku.
nákupy před počítač
Nevýhody nakupování online
· Zboží si nemůžete prohlédnout v reálu. Může se tak stát, že vám přijde v úplně jiné kvalitě, než jste očekávali. S tím také souvisí fakt, že vám může přijít vadný kousek, který byste si v případě koupě v obchodě, mohli zkontrolovat.
· Vrácení zboží nebo reklamace s sebou nese další náklady ve formě poštovného, které musíte platit většinou vy.
· U oblečení se může stát, že i přes popis, který na vás sedí, můžete zvolitšpatnou velikost nebo střih.