Neustále zdražování – kdy to konečně skončí?

Pokud bydlíte v pronájmu bytu či domu – určitě jste si všimli, že se ceny stále zvyšují. Také ceny za energie (především kvůli probíhající válce mezi Ukrajinou a Ruskem) a my tak často lapáme po dechu, kolik zase budeme státu platit. Ceny umí vyskočit i o 150 % a to není příjemné nikomu z nás. Stále se zdražuje také jídlo a pití, benzin a nafta. Kdy to skončí? Stát nám zrovna dvakrát nepomáhá, a i když jsme pracující lidé, kteří dále pracovat chtějí – uživit celou rodinu se stává luxusem. Platy nám totiž nikdo nezvedá. Pouze lidem v důchodovém věku se stále navyšují důchody.

drobné peníze

Bydlení je stále dražší Fahd a my se ptáme… „Proč někdo nezasáhne?“.

Můžeme si přečíst z mnoha příspěvků jen jak zdražují to a ono, ale kdy si přečteme pozitivní zprávu, která nás opravdu potěší? Pokud si zvykneme na zdražování, stát od toho nikdy neupustí i když se situace uklidní, protože uvidí, že se dokážeme uživit i tak. Platíme za nezodpovědnost různých úředníků, které nám v minulosti udělali velké dluhy a jak jinak to zaplatit, než že na tom budeme platit my, že? Tak proč mají politici několikamístné sumy na účtech každý měsíc a nesníží se platy jim, aby se pomohlo širší veřejnosti?

Stále více lidí přibývá, kteří nemají střechu nad hlavou. Nezaměstná je tedy nikdo, ale ti nahoře mají dostatek naprosto všeho. Není to fér. Není to fér k nám k průměrně placeným lidem.

žádné peníze

Dejte nám takové zaměstnání, které také bude obsahovat hned několik nul a uvidíte, že tohle nezvládnete dlouho udržet. Nikdo to ale neudělá. Pokud chceme být šťastný a mít v životě dostatek peněz – musíme si hledat druhý přivýdělek a teď si vezměte kolik času nám to zabere. Je sice hezký, že pokud jste přišli o práci, že Vás úřad práce na nějakou dobu zabezpečí, ale sociální pomoc se neposkytne taková, abychom uživili více než jen sami sebe. A pokud máme malé děti, stejně musíme vzít i mizerně placenou práci a k tomu přibrat další. Toho času, kolik jsme denně v pracovním nasazení je nespočet a krásné rodinné chvilky se ztrácejí v dálce.