Povrch součástek

Určité požadavky

Když se vyrábí například výrobek, u kterého je důležitý vzhled, tak se velmi dbá na výrobní operace, aby byl povrch s malou drsností a dobře vypadal. Když si vezmeme surový odlitek, tak ten má od nalévacích otvorů materiál navíc a na povrchu je povrch dost hrubý. O očištění se často starají stroje, přičemž pokud někde chceme mít například hladkou dosedací plochu, tak musíme využít třeba broušení. Při takovém soustružení se dosahuje slušných hodnot, ovšem často se broušení nevyhneme.

zrezlý kov

Máme různé brusné kotouče, přičemž hrubší umožňují větší úběr materiálu, ovšem jemnější zase hladší opracování. Další možností jsou různé dokončovací operace. Takové kuličkování nám navíc zajistí zlepšení vlastností, a proto vrchní část materiálu má například lepší odolnost proti otáčení. Pro dosažení hezkého vzhledu je tu leštění, kdy klidně můžeme docílit takzvaného zrcadla, což výrobku hodně přidá na kráse.

Pískováčky

Když máme nějakou starší součástku, jenž na sobě měla antikorozní ochranu, ala vlivem působení vnějších vlivů už koroze započala a my chceme, aby byla zase hezká, protože působením koroze by nebyla za určitou dobu již použitelná. Když má nějaký nepravidelný tvar, tak ruční broušení by nám zabralo dost času a úsilí. Února více součástí to tedy není vhodná metoda, takže si musíme pomoci stroji. Na tuto práci jsou vhodné pískováčky. Ty rozdělujeme na kabinové a mobilní.

povrch kovu

Mobilní má velkou výhodou v tom, že šéf dostaneme do špatně dostupných míst a zároveň ji můžeme používat v terénu. Musíme však počítat s tím, že černá je není nízká. Když jej tedy budeme potřebovat výjimečně, tak můžeme využít půjčovny mobilních pískovaček Pujcovna-naradi. Zde mají vždy připravené stroje, aby si je zákazník mohl vyzvednout a začít zvesela používat. Ceny jsou tu férové, a proto se v řadě případech zapůjčení vyplatí.