Revize elektroinstalace a její cena

Uvažujete nad rekonstrukcí vašeho domu, bytu či chalupy včetně nové elektroinstalace? Nebo máte stále elektriku v hliníku, která už v dnešní době zkrátka nestačí? Jak je to s revizí elektroinstalace, je potřeba? A na kolik vás revize přijde? Elektrika v hliníku se v domácnostech dělala hlavně ve druhé půlce minulého století a dodnes straší nejednoho majitele nemovitosti. Hliník je sice dobrý vodič tepla, avšak až příliš se zahřívá. Navíc je hliník křehký a snadno se poláme. Když připočtete fakt, že tento kov se při průchodu proudu roztahuje a následně při ochlazení zase stahuje, vyskytne se problém v mechanickém napojení vodičů. Pak už je taková elektroinstalace časovanou bombou. Rozhodně nepodceňujte nebezpečí, které s sebou hliník přináší a nečekejte na výměnu elektrovodičů až do chvíle, kdy se stane neštěstí v podobě úrazu nebo dokonce požáru.

pozor napětí

Možná vás už napadlo, že jste šikovní a udělat novou elektroinstalaci nemůže být nic tak složitého, abyste to nezvládli. Elektřina je nebezpečná, může vás zranit nebo dokonce usmrtit. Rozhodně se do takové práce nepouštějte a zavolejte si zkušeného odborníka, který opravdu ví, co dělá a neohrozí zdraví vaše a vaší rodiny.

rozvodná skříň

Revize je v podstatě kontrola správnosti zapojení elektřiny v objektu. V novostavbě je revize nutná už kvůli kolaudaci, bez které banka neuvolní další prostředky (v případě hypotečních úvěrů) nebo nebude přiděleno číslo popisné. Při rekonstrukci není revize vyloženě “povinná”, ale pokud se přihodí nějaký zkrat nebo jiný problém v této oblasti a poničí majetek, pojišťovna nevyplatí vůbec nic, když neuvidí, že byla revize řádně provedena. Nezapomínejte také na pravidelnou revizi, kterou byste měli mít každých pět let (pro platí pro zděné objekty). Pokud vás zajímá cena revize elektroinstalace revize-elektro-revtech.cz podívejte se na náš web.