Třezalkový čaj je velice chutný

Neznám moc lidí, kteří nepijí čaje. Ať už jako ranní zvyk nebo k zahřátí či při nachlazení. Zkrátka, každý po něm pravidelně nebo jednou za čas sáhneme. Na trhu máme černé, šedé, ovocné, bylinné a spoustu jiných speciálních, jako je například čaj čínský. Zaměřme se nyní na bylinné čaje. Jste jejich příznivcem? Jsou jenom dva typy lidí, jedni je milují, druzí po nich nesáhnou a nebo sáhnou, ale jenom, když už není zbytí. Já patřím mezi ty, kteří mají bylinky celkově v oblibě. Věřím na jejich účinky. Navíc některé druhy bylin skvěle chutnají.

Žena nalévá čaj

Ještě k tomu v čajových směsích, když jsou dobře zkombinované. Prostě lahoda sama. Každá bylina má svůj účel. Každá lidskému tělu pomáhá v něčem jiném. Některá léčí nebo podporuje léčbu, jiná dobře zabírá jako prevence. Zkoušeli jste už někdy užívat Třezalku tečkovanou? Já ano, v tabletách. A nedávno jsem přešla na užívání ve formě pití lahodného čaje. K čemu je vlastně Třezaka dobrá? Je to úžasné přírodní antidepresivum. Pomáhá nám navozovat dobrou náladu a celkově duševní pohodu. Psychická rovnováha je důležitá v každodením žití.

Třezalka tečkovaná

Je vynikající i v období nespavosti a podporuje správnou funkci jater a žlučníku. Není ale vhodné jí pravidelně užívat, pokud jde o ženy, které mají předepsanou hormonální antikoncepci. Tam se prý může stát, že antikoncepce nebude stoprocentně funkční. Třezalka dokáže snižovat její účinnost. Třezalka tečkovaná je krásná žlutá květina. Menší květy a je jeden vedle druhého. Kupte si jí ve formě sypané směsi na přípravu dobrého čaje. Kvalitní sypaný třezalkový čaj vychází za sto gramů okolo šedesáti korun. Kilové balení je samozřejmě výhodnější a je to tedy přibližně pět set třicet korun českých. Vyzkoušíte účinky této sympatické bylinky? Léčí nás a navíc skvěle chutná. Kombinace, které snad ani nejde odolat.