Výhodné zastřešení na zahradu


Přemýšlíte, co udělat se zahradou? A co takhle alespoň její menší část přeměnit v relaxační koutek pro vás, rodinu i přátele. Není to dokonce ani moc drahé.

Výhodné zastřešení na zahradu

Pokud patříte mezi pyšné majitele rodinného domku, kterému patří i alespoň malá zahrádka, jistě máte v plánu s tímto koutem země něco provést. A v případě, že nikoliv, možná byste měli uvažovat nad realizací nějaké formy venkovního posezení. Možná se vám to teď nezdá, ale jedná se rozhodně o dobrý nápad. Na takovém místě se dá relaxovat o samotě i slavit narozeniny nebo grilovat. Prostě co chcete. A dobrou zprávou je, že to nemusí být ani kdovíjak drahé.

Obrostlá pergola

Alfou a omegou je samozřejmě samotné posezení, tedy nábytek. Ten by měl být zahradní, jelikož věci určené do interiéru by se po delším používání venku mohly poškodit. Chcete-li na tomto šetřit, klidně si objednejte levné plastové židle, případně lavice se stolem uprostřed. To jsou asi ty cenově nejpřijatelnější možnosti. Nevadí-li vám vyšší výdaje, investujte je do kovového, případně ratanového nábytku. Vydrží hodně a zároveň skvěle vypadá.

Co nad hlavu?

Samozřejmě byste měli uvažovat i o zastřešení, tedy netoužíte-li po tom, aby na vás ustavičně svítilo slunce, které je hlavně v letních měsících pěkně otravné a z velké části i nebezpečné. A také je tu déšť, který může přijít z čista jasna a uhasit naděje na příjemně strávený večer. Zastřešení nemusí být také příliš drahé. Slunečník často postačí, i když proti dešťovým kapkám neobstojí. Chcete-li něco lepší, vyberte si jednu z moderních pergol, které se dnes dají koupit za pár tisícovek.

Pergola ze skla

Je jedno, jestli si vyberete hliníkovou nebo dřevěnou pergolu. Oba materiály jsou dostatečně pevné a odolné, aby konstrukce z nich vyrobené mohly fungovat dlouhá léta. I když je pravdou, že o dřevěné pergoly je potřeba se po a před sezónou starat. Nemusíte se bát ale nějaké velké dřiny. Stačí konstrukci natřít speciálními olejíčky, které ji ochrání před slunečními paprsky i nenechavým hmyzem. Cenově obě vyjdou víceméně na stejné peníze.